Ortopédia

Problémy s pohybovým aparátom trápia obrovskú skupinu psov - veľké plemená, geriatrických pacientov, miniatúrne plemená a prekvapivo často aj mačky.
Zaoberáme sa diagnostikou a liečbou vrodených aj získaných ortopedických vád, ochoreniami kĺbov a kostí. Vykonávame skorú diagnostiku DBK a DLK, preventívne vyšetrenia vo fáze rastu u predisponovaných plemien, diagnostiku a manažment geriatrických pacientov s osteoartritídou.
Sme referenčné pracovisko pre posudzovanie DBK a DLK. 
Poskytujeme rozsiahle spektrum ortopedických operácii
- od chirurg. ošetrenia zlomenín po artroskopiu...
Trápi Vášho miláčika krívanie? Objednajte si u nás termín vyšetrenia!

SKORÁ DIAGNOSTIKA DYSPLÁZIE LAKŤOV A BEDIER
a ich chirurgická terapia

Preventívne ortopedické vyšetrenia sú určené pre šteňatá veľkých plemien. Sú zamerané na skorú diagnostiku a prevenciu vzniku dyspláze lakťového a bedrového kĺbu.

Dysplázia bedrového kĺbu je ochorenie s postupným vývojom. Prvé zmeny na RTG snímkoch zachytávame v 5-6 mesiaci.  Moderné preventívne chirurgické zákroky dokážu upraviť rozvoj dysplázie.

Prvé zmeny na lakťovom kĺbe sa dajú identifikovať už u 
4-mesačných šteniat, pričom ich výskyt znamená viac ako 90%-nú istotu, že sa dysplázia lakťa vyvinie a klinicky prejaví. Ak sa v tomto veku urobí preventívny chirurgický zákrok, neskorší výskyt dysplázie u týchto psov je hlboko pod 10% - prakticky to znamená zdravý lakeť.

Viac o diagnostike a zákrokoch prevádzaných u nás TU

RUPTÚRA PREDNÉHO SKRÍŽENÉHO VÄZU
- diagnostika a chirurgická terapia

LUXÁCIA PATELY

- diagnostika a chirurgická terapia

ARTROSKOPICKÉ VYŠETRENIE
A OŠETRENIE KĹBOV

ZÁKROKY NA CHRBTICI
a medzistavcových platničkách

OSTEOSYNTÉZY
...